Skip to content

O kursie

„Nasze kursy są bardzo skuteczne w rozwiązywaniu problemów w tej dziedzinie życia.”

Niestety w powszechnej świadomości brakuje zrozumienia tego, że aborcja może mieć potężny wpływ na niektóre kobiety.

  • Pod względem emocjonalnym bywa, że przeżywa się ją jako stratę lub żałobę podobną do tej, która występuje w sytuacji poronienia lub urodzenia martwego dziecka.
  • Z psychologicznego punktu widzenia, jeśli aborcja była doświadczeniem traumatycznym i/lub jeśli silne emocje jej towarzyszące są wypierane lub tłumione, może to prowadzić do depresji i innych skutków.
  • Zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy zdecydowali się na aborcję mogą później odczuwać niechęć do wchodzenia w bliższe związki czy do posiadania dzieci.

Powrót i odnowa ma na celu przywrócenie zdrowia osobom dotkniętym konsekwencjami aborcji. Program ten powstał w Holy Trinity Brompton w Londynie, gdzie jest prowadzony od wielu lat. Obecnie działa w różnych ośrodkach na całym świecie.

Dla kogo przeznaczony jest kurs i jak działa?

Kurs skierowany jest do kobiet, które przeszły aborcję, zmagają się z jej konsekwencjami i chcą doświadczyć ulgi w tym obszarze swojego życia. To bezpieczna przestrzeń, w której kobiety mogą dzielić się swoimi doświadczeniami w małej grupie i krok po kroku pracować nad różnymi emocjami i konsekwencjami.

Powrót i odnowa składa się z dziewięciu cotygodniowych, dwugodzinnych spotkań i jednej dłuższej sesji organizowanej pod koniec kursu.
(np. spotkania regularne co tydzień, w dniu roboczym, w godzinach 19:00 – 21:00 oraz jedno dłuższe spotkanie sobotnie w godzinach 09:30 – 15:00)

Spotkania są prowadzone przez doświadczoną moderatorkę wraz z pomocniczkami. Ich liczba zależna jest od wielkości grupy (nie więcej niż pięć uczestniczek w grupie). Zachowujemy pełną dyskrecję.

Powrót i odnowa to cykl spotkań w małej grupie dla chrześcijanek, które chcą przeanalizować swoje myśli i emocje związane z doświadczeniem aborcji.

Nasze kursy organizowane są przez niezależne zespoły w różnych miejscach w Polsce. Spotkania prowadzone są w atmosferze wolnej od osądu, z wrażliwością i zrozumieniem. Opieramy się na dobrze przygotowanym programie, który ma pomóc uczestniczkom przepracować swoje emocje i problemy jakie mogły pojawić się po przerwaniu ciąży. Nasze kursy działają już od ponad 20 lat w różnych miejscach na świecie. W tym czasie pomogły setkom kobiet.

Jeśli sama masz za sobą doświadczenie aborcji, zachęcamy Cię do przejrzenia naszej strony internetowej, obejrzenia krótkiego filmu wprowadzającego i zastanowienia się nad tym, czy nie chciałabyś wziąć udziału w naszym kursie. Przeczytaj komentarze uczestniczek poprzednich kursów – może będą dla Ciebie inspirujące. Nie obawiaj się, dbamy o dyskrecję – rozumiemy, jak to jest ważne. Czekamy na Ciebie.

Potrzebujesz pomocy?