Skip to content

Publikacje

Co dzieje się po aborcji Jonathan Jeffes

Książka opisuje reakcje, doświadczenia i przeżycia ludzi, którzy zdecydowali się na aborcję – napisana w tonie rzeczowej analizy – bez osądzania, piętnowania i nazywania winnych. Pozycja, którą powinien przeczytać każdy – bez względu na poglądy, status społeczny, wiek i stan.

Co dzieje się po aborcji

Przeczytaj przedmowę autora tutaj

Nieplanowana ciąża - Jak rozmawiać z nastolatkami? Jonathan Jeffes

Krótki poradnik dla rodziców o tym jak rozmawiać ze swoimi nastoletnimi dziećmi na temat ciąży kryzysowej. Pomaga otworzyć kanał komunikacji między rodzicami a dziećmi i sprawić by na przestrzeni całego okresu nastoletniego czuły się bezpieczne i wolne od presji do utrzymywania w tajemnicy ewentualnego (i skrajnie mało wtedy prawdopodobnego) nieplanowanego zajscia w ciążę.

Nieplanowana Ciąża - Jak rozmawiać z nastolatkami?

Broszura "Próba wysiłkowa"

„Próba wysiłkowa” to sesja szkoleniowa zaprojektowana po to, by zrewidować założenia ludzi dotyczące tego, jak zareagowaliby na niezamierzoną ciążę. Często bowiem istnieje rozbieżność między tym, czego ludzie chcą w teorii, a tym, co faktycznie postanowiliby w chwili kryzysu. Celem Próby wysiłkowej jest stworzenie kobietom i mężczyznom okazji, aby jasno uświadomili sobie to, jakie byłyby ich prawdziwe pragnienia w przypadku niezamierzonej ciąży oraz nabyli umiejętności dobrego komunikowania się na ten temat z partnerem. Program ten ma zachęcić pary i inne osoby do omówienia alternatyw, zanim znajdą się w sytuacji niezamierzonej ciąży.

Broszura ta (oraz powiązane z nią seminarium/wykład) napisana została z neutralnego światopoglądowo punktu widzenia. Nie ma w niej odwołań do żadnych autorytetów – ani religijnych, ani świeckich. Nie ma też żadnych argumentów natury filozoficznej (odwołań do „praw naturalnych”, etc). Jest natomiast koncentracja na wolności wyboru – tego autentycznego wyboru, wyboru dokonywanego na podstawie pełnej i niepowierzchownej informacji.”

Wierzymy, że możliwe jest zajęcie takiej postawy wobec problemu, w której, na gruncie wrażliwości oraz autentycznej, niepowierzchownej troski o drugiego człowieka, spotkać się będą mogli dotychczasowi ideologiczni przeciwnicy tego, jakże dzielącego społeczeństwo sporu. Dlatego za cel sobie stawiamy złagodzenie tego sporu w naszym społeczeństwie – na tyle na ile to możliwe. Mamy nadzieję, że broszura ta będzie istotnym krokiem w tym kierunku.

Próba wysiłkowa